Sensei Vladimír Krutka

  • 2. Dan Okinawa Kobudo (WOF)
  • 4. kyu Hanbo Jutsu
  • 5. kyu Okinawa Goju ryu Karate (TOGKF)
  • 6. kyu Shorin ryu Karate (WOF)
  • Tréner Karate a Kobudo kvalifikačného stupeň C.
  • Trénerská licencia ČFOKK a WOF Slovakia

Pochádza z Bratislavy a bojovým umeniam (karate) sa začal venovať už ako 6 ročný, v karate klube vo Vrakuni. Neskôr sa venoval súťažne niekoľko rokov volejbalu za VKP. Po nezhodách s trénerom volejbal opúšťa a vracia sa ku karate do klubu Filo šport. Pod vedením vtedajšieho trénera Andreja Považana získava svoj prvý žltý pás v karate. Po zániku tohto klubu sa pridáva do novovzniknutého klubu Kobudo Kai a začína cvičiť so zbraňami.

Počas strednej školy však z rodinných dôvodov musel na niekoľko rokov tréningy v Kobudo Kai prerušiť. V roku 2010 sa vracia do klubu Kobudo Kai na tréningy Kobudo, kde v tej dobe Sensei Michal Packa vedie tréningy Gendai Kobudo. Následne sa v roku 2012 smerovanie klubu Kobudo Kai mení z Gendai Kobudo na Okinawa Kobudo a vedenie týchto tréningov preberá Sensei Igor Vakoš, hlavný inštruktor TOGKF a WOF pre Slovenskú republiku, ktorý je do dnešnej doby jeho Senseiom.

Sensei Igor Vakoš na úkor svojho voľného času trénuje spolu s ním aby mu tak uľahčil prestup na tento štýl Kobudo. Následne každý druhý mesiac začínajú spolu cestovať do Českej republiky aby sa v danom štýle zdokonaľovali.

V roku 2013 sa prvý krát zúčastňuje Gasshuku v Prahe so Senseiom Kenyu Chinenom, kde ho Okinawa Kobudo a Shorin ryu Karate hrozne učarovalo. Pod týmto vplyvom sa začína intenzívne venovať aj Shorin ryu Karate pod vedením Senseia Jána Kopeckého (šéf inštruktora pre ČR) v Havlíčkovom Brode, kde postupne získava 6 kyu Shorin ryu Karate. Po založení rodiny sa však rozhodol v tréningoch Shorin ryu Karate nepokračovať a celé svoje úsilie zameral na Okinawa Kobudo a zbrane sa preňho stali číslo jedna.

V októbri 2014 získava 1. kyu Okinawa Kobudo a následne začína ako Sempai svojho Senseia Igora Vakoša viesť samostatne tréningy Okinawa Kobudo v Bratislave. Na ďalšom Gasshuku  v roku 2015 v Prahe sa zúčastňuje skúšok pod priamym vedením Hanshi Kenyu Chinena (10. Dan Shorin Ryu Karate, 9. Dan Okinawa Kobudo) získava 1. Dan Okinawa Kobudo.

Ďalej aktívne cvičí v klubu Kobudo Kai a vypomáha pri tréningoch, až do roku 2019 kedy sa odsťahoval z Bratislavy do Jurovej. Následne prichádza obdobie zákazu tréningov v telocvičniach (dojo) kvôli covid-19, kedy športové kluby majú niečo vyše roka zákaz skupinových tréningov. Po tomto období sa vracia k aktívnemu cvičeniu v Kobudo Kai ktoré prebiehajú striedavo vonku, v telocvični a on line. V tomto pre šport ťažšom období nadväzuje vzťahy aj s inými klubmi v rámci SUOKK, kde prostredníctvom on line tréningom spoločne trénujú. V roku 2022 sa rozhodol u svojho Senseia trénovať aj Okinawa Goju ryu Karate, kde získava 5. kyu.

Keďže učenie a odovzdávanie vedomostí bola, a stále je jeho motivácia, sa po dlhej úvahe rozhodol založiť svoj vlastný klub Kobudo a tak vo februári 2023 zakladá OZ Ookami Dojo na Južnom Slovensku.

Učenie iných ho posúva vpred v bojových umeniach, ale aj v osobnosti jeho samej. Jeho motiváciou je ďalej odovzdávaťa zveľaďovať myšlienku Okinawa Kobudo a rozširovať povedomie o Okinawa Kobudo na Slovensku.

V cvičení aj v živote sa Drží hesla: Nikdy sa nevzdávaj!

Návrat hore