Ookami Dojo je klub tradičného okinavského kobudo a karate. Ookami v japončine znamená vlk. Vlk je nebojácna bytosť a nenechá sa len tak niečím zastrašiť. Pre svoju svorku urobí vlk čokoľvek, pokojne za ňu položí aj život. Ak sa vlk pustí za svojim cieľom, dokáže sa prispôsobiť podmienkam, ostáva však vytrvalý a nevzdáva sa. Ak chcete niečo dosiahnuť, buďte ako vlk, sústreďte sa na svoj cieľ a nepoľavujte, nikdy sa nevzdávajte!

V našom klube sa venujeme tréningu tradičného Okinawa Kobudo a Okinawskému Goju Ryu Karate. Trénujeme v mestách Gabčíkovo a Dunajská Streda.

Okinawa Kobudo je bojové umenie so zbraňami. Pôsobíme v rámci medzinárodnej organizácie WOF (World O-Shu-Kai Federation). Je to celosvetová (medzinárodná) organizácia tradičného Okinawa Shorin-Ryu Karate a Okinawa Kobudo, založená Hanshi Kenyu CHINENEM (10. Dan Shorin-Ryu Karate, 9. Dan Okinawa Kobudo), ktorý je žiakom svetovo známych a uznávaných majstrov 20.storočia (Shuguro Nakazato, Katsuya Miyahira a Shinpo Matayoshi).

Okinawské karate štýlu Goju – Ryu patrí medzi tradičné školy karate do. Zakladateľom štýlu Goju – Ryu je majster Chojun Miyagi (1888 – 1953) žiak majstra Kanryo Higaonnu (1853 – 1916), ktorý bol šíriteľom smeru Naha-Te. Je to jeden z najrozšírenejších a najúčinnejších štýlov karate vo svete. Pôsobíme v rámci medzinárodnej organizácie TOGKF (Traditional Okinawan Goju-Ryu Karate-Do Federation). Organizáciu založil Higaonna Morio Sensei (10. Dan) za podpory Kena Miyagiho (4. syna Miyagi Chojuna Senseia).

Slovenská Únia Okinawa Karate a Kobudo je organizácia, ktorá združuje všetky kluby na Slovensku praktizujúce tradičné okinavské Karate podľa TOGKF a Kobudo podľa WOF.

Logo SUOKK znázorňuje strom ako symbol múdrosti a vedomostí. Jeho korene a konáre sú identické. Korene nás držia pri zemi, pri našich základoch. Konáre znázorňujú odovzdávanie týchto vedomostí do rôznych Dojo TOGKF a WOF na Slovensku.

Návrat hore